PÁTEČNÍ GLOSY 30.09.2005

Miroslava Macka
Včera prosadil ministr práce a sociálních věcí ve vládě další zvýšení důchodů ( blíží se volby) a v Radiožurnálu si to oslovení důchodci pochopitelně vesměs pochvalovali, ba i slova obdivu k ČSSD padla.
A tak mne napadlo následné vylepšení:důchody, neboť jde o průběžný systém, pochopitelně neplatí ani stát, natož pak ČSSD či Škromach, ale my, co pracujeme a platíme daně jako mourovatí. Proč to však dělat prostřednictvím státu, což je jednak drahé a jednak se pak vláda chlubí cizím peřím. Navrhuji proto, abych měl, vzhledem k výši daní, určené tři, čtyři důchodce ze sousedství, kteří se vždy patnáctého v měsíci u mne zastaví a já jim na ruku vyplatím jejich důchod. Systém se velmi zjednoduší a zlevní a důchodci konečně budou vědět, kdo jim skutečně vyplácí jejich důchody.

Včera jsem tipoval, že se nejvyšším státním zástupcem stane p. Vyvadil. Jak je vidět, paměť mně už tolik neslouží, zvláště po ránu, neboť jsem si nevybavil, že ten už před časem oznámil, že dává přednost práci na ministerstvu spravedlnosti (= je tam Paroubkovým člověkem).

Můj včerejší sloupek z Lidovek, adresovaný českým lékařům:

Dámy a pánové,

Domnívám se, že nikdo jiný, než lékař nemá větší kvalifikaci k tomu, aby z jednotlivých příznaků určil přesnou diagnózu a navrhl cílenou, komplexní léčbu.
V současné době však jako by Vás tyto znalosti opustily. Léta a léta jste poměrně potichu sledovali, kterak je přežívající socialistický systém pomalu, ale jistě ještě více postátňován, ba mnozí z Vás tomu nejen tleskali, ale ještě se na tom aktivně podíleli (Lékařský odborový klub, ba i Česká lékařská komora, neboť mnozí z Vás "neměli čas" zúčastňovat se jejích schůzí a nechali jste ji převzít odboráři, ochotnými za pár šupů a trochu slávy spolupracovat s mizernými socialistickými ministry).
Také dnes protestujete a žádáte odstoupení neschopné ministryně zdravotnictví, která svými
vyhláškami vnucuje zdravotním pojišťovnám vysoké zadlužování a která za peníze na dluh nakupuje volební hlasy Vašich kolegů ze státních nemocnic.
To je však velmi špatná terapie. Make up na vyrážku. Vždyť soudružka ministryně tak přece nečiní z vlastní vůle: činí tak z příkazu Lidového domu, potažmo socialistické vlády. Soudruh premiér Vás jistě vyslyší a s vysokou pravděpodobností, kvůli zvýšení své popularity, neoblíbenou soudružku vymění. Socialistická vláda se svými socialistickými idejemi a činy a s hlubokou nedůvěrou ke všemu soukromokapitalistickému však zůstane.
Pokud byste tedy opravdu chtěli změnit současné tristní poměry ve zdravotnictví a ne jen zatřít jeden vřídek make upem, pak jedinou správnou, neboť účinnou terapií je odstavit v příštích volbách socialisty od moci - a na to máte svým vlivem, svojí prestiží, sílu.

A J. H. Lorimer ústy velkoobchodníka Grahama:
Je zbytečno cvičit štěně štvát lišky, když se zrodilo, aby lovilo koroptve.

Děvčata, protože je konec týdne a blíží se zima, což takhle spojit příjemné s užitečným, tedy večeři s posezením se svým nejbližším? Doporučuji udělat třeba plněné kuřátko, na což potřebujete 2 malá kuřátka (tak čtvrtkilová), 100 g čerstvých žampionů, 4 sušená rajčata, 1 čerstvý fenykl, 10 kusů černých oliv, koriandr, sůl, provensálské koření a máslo.Posolte kuřátka i svrchu a posypte provensálským kořením.
Kuřátka operte, vevnitř vysolte, vložte rajčata a hlavičky žampionů, prosypané koriandrem.
Vložte s plátky másla do pekáčku, přidejte zbylé žampiony a olivy a na čtvrtky nakrájený fenykl.
Vložte do trouby vyhřáté na 250 stupňů, do které vložíte i pekáč s vodou. Po deseti minutách stáhněte teplotu na 200 stupňů a za občasného podlévání pečte asi hodinu.
Doporučená příloha: nové brambůrky vařené ve slupce a následně opečené na másle s rozmarýnem.
Doporučené víno: tramín červený, pozdní sběr z Valtic.
A to nejdůležitější nakonec: během večeře rozhodně nemluvte o práci či o nějakých problémech, ale usmívejte se na sebe a mluvte o věcech příjemných, nejpříjemnějších. Prima posezení pak většinou plynule přechází v prima poležení.